*

Buzdolabı Arızaları

Mutfağımızın vazgeçilmez eşyası arasında yer alan buzdolaplarının çok farklı model ve özelliklerde olanları bulunmaktadır. İhtiyacımıza cevap verecek veya bütçemize uygun olanlardan seçim yaparız. Bazen buzdolabında çeşitli arızalar oluşur. Buzdolabı arızaları nelerdir diye belirtecek olursak öncelikle buzdolabının yeterince soğutmadığı konusu karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların en çok şikâyet ettiği konulardan biri budur. Dolabın üst bölümünde bulunan fan ile ilgili sorun var demektir. Fanın çalışmasını sağlayan düğmeye basarak sorunun ne ile ilgili olduğunu anlayabilirsiniz. Yine de her zaman işi uzmanına bırakmak gerekir. Göztepe Arçelik Servisini aramaktan çekinmeyin. Buzdolabı kapısı bazen tam olarak kapanmamaktadır. Bizler kapandığını düşünsekde contalarda oluşan yıpranma sonucu kapı kapanmaz.

Yine buzdolabı arızaları nelerdir sorusuna cevap vermeye çalışalım. Dolabın yeterince buz tutmadığını karlanma olduğunu duyar gibiyiz. Bunun nedenlerinden biri ilgili bölümdeki lastiklerde yırtılma olmasıdır. Sorun bu lastikler ile ilgili değilse buzdolabının soğutma gazında ya da başka mekanik bölümlerinde arıza oluşmuş demektir. Bu sorunu kendimiz çözemeyeceğimiz için Pendik Arçelik servis kapısını çalmakta fayda var. Buzdolabımdan ses geliyor arızası da kullanıcıların yine yakındıkları konulardan biridir. Bu sesin buzdolabının kapağı açıkken de gelip gelmediğine bakın. Eğer açıkken ses kesiliyorsa sorun fan ile ilgilidir. Değişim yapılması sorunu çözebilir. Bazen sebzelikten bir şey almak istediğimizde ilgili bölümün su içinde kaldığını görürüz. Bunun nedeni su kanalındaki deliğin tıkanmış olmasıdır. Bu sorunu kendiniz rahatça çözümleyebilirsiniz. Fırçası ile kanalı temizlemeniz yeterli olacaktır.

buzdolabi-arizalariTeknik servisi çağırmadan önce sizlerin müdahale edeceği basit arızalar bulunmaktadır. Kolay çözümlenebilen buzdolabı arızaları nelerdir diye şöyle bir gözden geçirdiğimizde fişin tam yerine oturmaması nedeniyle buzdolabınızın çalışmamasını örnek gösterebiliriz. Buzdolabından gelen sesler bizi çoğu zaman korkutur. Ama soğutma işlemi için bu seslerin normal olduğunu unutmamak gerekir. Alışılagelmişin dışında arıza şüphesi uyandıran sesler duyduğumuzda bir sorun olduğunu anlarız ve konu bizim müdahalemizi aşar. Uzman ellerin müdahale etmesi gerekir.  İçindeki bir parçası arızalanmış olabilir, mekanik bir sorun oluşabilir. Bu konuların çözümünü bireysel çaba ile gerçekleştirmek mümkün değildir. Kurulan beyaz eşya servisleri çözüm konusunda her zaman kullanıcıların yanında yer alıyor. Türkiye genelinde Arçelik Servisi bulabileceğiniz http://www.eyetkiliservis.com/  sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kosgebden İş Kredisi Nasıl Alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap| Ping | Nöbetci Eczaneler|