*

Ceviz Bahçesi Kurma İş Fikri

Günümüzde iş fikirleri açısından artık farklı şeyler yaparak başkalarından bir adım önde olmalısınız. Bunun içinde satışını yapabileceğiniz ürünlere yönelebilirsiniz. Ceviz Bahçesi Kurmak bu farklı iş türlerinden bir tanesidir. Sizlerde bu işi yapmak için öncelikle biraz araştırma yapabilirsiniz.

Ceviz yetiştirmek istiyorsanız ve bu işi para kazanmak için yapacaksanız biraz sabırlı olmanız gerekir. Belirli bir sermayeye sahip olmalısınız ki ilk yıllarda bu işten bir kazanç elde etmeniz mümkün değildir. Çünkü fidan ekildiğinde ki ilk beş yıl çok önemlidir. İlerleyen yıllarda iyi verim alabilmek için ilk yıllarda iyi bakım ve yatırım yapmalısınız. İyi bakarsanız sonraki zamanlarda iyi verim alır ve kazanç elde edersiniz.

Ceviz Bahçesi Kurmak için ilk olarak toprak analizi yapılması gerekiyor. Arazinin uygun olması ceviz yetiştiriciliği için önemlidir. Sonrasında verilecek olan gübre cins ve miktarı iyi belirlenmelidir. Ekim yaptığınız arazinin etrafını tel örgü ile çevirmeniz yararlı olacaktır. Fidanlar yeni ekildiğinde hayvanlar zarar verebilirler, bunu engellemek için çevirmek uygun olur.

Sulama yapmak için damlama sulama sistemi yapmanız iyi olacaktır. Ceviz çok fazla suyu seven bir ağaç değildir, bol sulamak yerine düzenli sulama yapmak daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Ceviz uzun vadeli kazanç elde edebileceğiniz bir yatırım aracıdır. Bunu düşünerek hareket edilmelidir. Yaptığınız yatırımı bu plan çerçevesinde şekillendirmeniz doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kosgebden İş Kredisi Nasıl Alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Popüler Armalar

sari ceviz mail (2)ek is ceviz bahcesi (1)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap| Ping | Nöbetci Eczaneler|