*

Dizi Film Setlerine Odanızı Kiralayın

Günümüzde artık filmler veya diziler için mekanların dizi setine dönüşmesi olayı yeni değildir. İşte bunun için bu işlerle ilgilenen mekan bulucular ve kiralayıcılar yani bir diğer adıyla menajerlik sistemi dizilerin bir derdini de ortadan kaldırıyor.

Yalnız günümüzde eskiden olduğu gibi tek mekan da çekim yapılmıyor bunun için artık bu sistemin gelmesi ve mekan araştırması yapması zaruri hale gelmiştir. Çünkü bir dönemde o kadar dizi ve film çekiliyor ki yer ve mekanın uyumu bir türlü tutmuyor.

İzmir-Evlere-Ek-işEskiye nazaran değişen film setleri ve kaliteye rağmen değişmeyen bir gerçek var ki oda şu olmaktadır; Aranan kriterlere en uygun yerin ve mekanın kısıtlı olması ve aynı sezonda çekilen bu kadar dizi için film seti olabilecek yeni mekanların olmamasıdır.

Dizi veya film çekimlerinde kullanılan evlerde genellikle büyük kalabalıklar oluşmaktadır. Yeri geldiğinde 40 kişilik bir insan grubu evinizin içinde düzenlemeler yaparak evinizi veya odanızı dekoratif bir hale getirmeye çalışırlar.

Evinizi kiraya verecekseniz biraz geniş bir insan olmalısınız. Yani olacak olaylara takılmamalı ve kalabalığa dayanıyor olmanız beklenir. Evleri kiralayan ajanslarda belirtiyor ki tamamen zararlarınız karşılanıyor ama yine de rahat bir insan olmalısınız. İstenen şartların tamamının kendisinde bulunduğu bir mekanın bulunması ve ajanslar tarafından kiralanması ile bir dizide veya filmde evinizi görebilirsiniz. Geçmişte mekan tek ya da seçmeliydi.

Bir önceki yazımız olan Testa Rossa Bayilik Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Popüler Armalar

evlere film setleri gelsin (1)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |