*

Evde Çiçek İşi Nasıl Yapılır

Kadınların rağbet gösterdiği iş kolları arasında yer alan evde çiçek yapımı, gerekli malzemelerin temin edilmesinin ardından kolayca gerçekleşir. Malzemelerin temininde ise üretici firmalar rol oynar. Ek iş gücüne ihtiyaç duyan firmalar, çiçek yapımı için ihtiyaç duyulan malzemeleri işi yapacak kişilere teslim eder ve ardından belirlenen modellerde çiçek yapmalarını ister. Peki, evde çiçek nasıl yapılır? daha yakından inceleyelim ve sizlere evde kolaylıkla yapabileceğini bir iş imkanı sunalım.

Evde çiçek işi nasıl yapılmaktadır?

Evde çiçek işi aslında yapay ve doğal olarak iki farklı şekilde incelenebilir. Yapay çiçek yapımında malzemeler genelde plastiktir ve parçalar halinde getirilen çiçek malzemeleri işi yapan kişi tarafından birleştirilerek ortaya farklı tasarımda çiçekler çıkar. Ayrıca çiçeklerin tasarımın kişiye özel olması farklı şekillerde dizayn edilmiş yapay çiçekleri ortaya çıkmasına neden olur.

Diğer yandan doğal çiçek yapımı da evde çiçek işi bünyesinde incelenebilecek bir iş koludur. Doğal çiçek yapımında çiçekler saksılara ekilir ya da çiçek dalları su içerisine bırakılarak kök salması beklenir. Çiçekler belirli bir büyüklüğe ya da boyuta ulaşmasının ardından ayırma işlemi ile çoğaltılır ve yeni saksılar meydana çıkar. Ayrıca su içerisinde kök salması beklenen çiçekler ise kök salmalarının ardından saksılara dikilir ve büyütme aşamasına geçilir. Bu şekilde saksılarda yetiştirilen çiçekler direkt olarak satılabildiği gibi çiçekçilere tohumluk olarak saıtşa sunulur.

Bir önceki yazımız olan Kosgebden İş Kredisi Nasıl Alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Popüler Armalar

evde çiçek yapımı işi (5)cicekcide evlere verilen yapma cicek (2)çiçek işi verenler (1)ek gelir yapan bayanların yaptığı çetik el emeği el emeği çiçekler ve çetik tipi ayakkabı modeli çetikler satış şiirlerini gösterir misiniz (1)evde çiçek yapımı (1)evde yapma çiçek nasıl yapılır (1)ıs olarak çiçekçilik nasıl yapılır (1)NAYLONDAN YAPAY ÇİÇEK NASIL YAPILIR (1)yapay çiçek imalatı nasıl yapılır (1)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:
 1. yusuf dedi ki:

  ankarada yasiyorum ek gelire ihtiyacim var ve bu cicek isini yapmak istiyoruz

 2. CEMİLE dedi ki:

  40 kişilik bir ekibim var ilgilenirseniz seviniriz her türlü fason işi yapabilecek kapasitedeyiz

 3. mürüvet dedi ki:

  Ben evlenmeden once cicekcilik yaptim annemin antalyada dukkani var simdi anadolu istanbulda oturuyorum ek ise ihtiyacim var her sekilde tasarim yapip satmisliyim vardir kendi tasarimlarimiz da mevcut kum desenli vazolar yapay canli cicek konusunda tecrubem var geri donus yaparsaniz sevinirim . tesekkurler

 4. Zeynep dedi ki:

  Ek gelıre ihtiyacım var

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap| Ping | Nöbetci Eczaneler|