*

Evde Çikolata Yapma İşi

Ev hanımlarının en keyif alarak yaptıkları faaliyetler arasında mutfak faaliyetleri en başta gelir. Misafirleri için ya da aile fertleri için hemen hemen her gün yaptıkları çeşitli yemekler yanında pasta çörek ve börekler ile de en ünlü otel aşçılarına taş çıkarırlar çoğu zaman. Günümüzde yeni nesil iş modelleri ağırlıklı olarak evde yapılan işlerden oluştuğu ve ev hanımlarının konuya en hakim konulardan biri de mutfak işleri olduğu için genelde evde yapılan işler yiyecek hazırlama ve satışını yapma üzerine şekillenmiştir. Ev hanımları çikolata yapma işi için kimileri kurslara giderek kendini geliştirmiş kimileri de ev ortamında tecrübesini artırmak yolunu seçmiştir.

Bu tecrübeyi paraya dönüştürmek için hareke geçerek evde yaptıkları çikolataları satıp para kazanma imkanı yaratmışlardır. Siz de evde çeşit çeşit desen desen çikolatalar yaparak kazanç elde edebilir, aile bütçenize anlamlı oranda katkı sağlayabilirsiniz. Ev yapımı ürünlerin çok tercih edildiği şu günlerde düğün organizasyonları, kafeler, restaurantlar için ya da ev yapımı ürünler tüketmeyi tercih eden kişi ve kurumlar için bu ürünleri yaparak para kazanma şansınız bulunmaktadır.

evde_çikolata_yapımıEvinize alacağınız çikolata yapımında kullanılan birkaç özel malzeme sizin sermayeniz olacaktır. Şehrinizde çikolata malzemesi satan pek çok yer bulunabileceği gibi bu konuda hizmet veren internet siteleri de mevcuttur. Çok yüksek yatırımlar gerektirmeyen bu iş için sipariş usulü çalışmanız ve özel tasarımlar yapmanız gerekecektir.

Kaç kişilik yapacağınız, miktarın ne olacağı ve siparişi ne zamana yetiştireceğiniz konularını siparişi aldığınız kişi veya kurumlar ile görüşerek malzeme maliyeti çıkarıp fiyatlandırma da yapabilirsiniz. Bu işte en önemli olan şey çevrenizin sizi tanımasını sağlamak ve en iyi yaptığınız ürünle işe başlamaktır.

Evde özel tasarım ve kişiye özel veya özel günler için çikolata işi yaptığınızı bilmeleri için hem çevrenize hem de yakınınızdaki kafe ve restaurantlara bilgi verebilirsiniz. Böylelikle evlerde gün yapan, misafir ağırlayan hanımlardan sipariş alabileceğiniz gibi çeşitli işletmelerden de sipariş alarak işinizi büyütebilirsiniz. Yaptığınız ürünlerin malzeme kalitesi yüksek, tadı yerinde ve hijyenik koşullarda yapılmış olması siparişlerinizin sürekli olmasını da sağlayacaktır. Hem keyif alıp hem de para kazanacağınız böyle bir iş fikri ile ileride butik pastane açarak bu muhteşem tada ve görüntüye sahip özel tasarım çikolatalarınızı daha geniş kitlelere pazarlama imkanı bulabilirsiniz.

Ürünlerinizi de çeşitlendirerek farklı damak tatlarına hitap ederek müşteri profilinizi de genişletebilirsiniz. Karar verip yola çıktıktan sonra verdiğiniz emeğin karşılığını alacağınız ve yılların birikimini değerlendirme şansı bulacağınız muhakkaktır. Siz isteyin yeter. Hepinize bol kazançlı ve bol çikolatalı günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Evde Şeker Yapıp Satmak başlıklı makalemizde evde ek iş ve iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Armalar

evde çikolata yapıp satmak (9)evde çikolata (1)evde çikolata yapıp (1)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |