*

Evde Çocuk Bakarak Para Kazanma

Özellikle ev hanımları, aile bütçelerine katkı sağlamak amaçlı, evde ek iş araştırmaları yapmaktadır. Ülkemiz de de evde ek iş yada ek gelir fikri deyince akla neredeyse ilk gelen evde çocuk bakımıdır. Evde çocuk veya bebek bakarak para kazanma kolay gibi görünse de oldukça sorumluluk isteyen bir iştir. Hatta bir çok işten daha bile zordur diyebiliriz.

Bebeğin yada çocuğun sorumluluğun alınması en büyük işlerden zaten bir tanesidir. Aileyi tanımanız işinizi daha da kolaylaştırır. Zaten hiç bilmediğiniz yada hiç tanımadığınız birinin çocuğuna bakmak oldukça zor görünmektedir. Evde çocuk bakma işinin iki farklı opsiyonu bulunuyor.

Bunlardan birincisi bakacağınız çocuğun evine gidip, ailenin eve geliş saatine kadar orada durmanız. Diğer ise, kendi evinizde çocuğa bakmanız. Bu tamamen aileyle anlaşmanıza yada, birbirinizi ne kadar tanıyor olduğunuzla alakalıdır.

çocuk bakımıEğer ki bebek bakıcılığı konusunda, herhangi bir okuldan mezunsanız, sertifikanız, refesanslarınız varsa işiniz tabi ki daha da kolaylaşır. Eğer böyle bir durumdaysanız, bu işi yapan aracı şirketler bulunuyor. Onlardan birisine başvuru yapıp, cv nizi ve referanslarınızı bildirip size gelecek dönüşleri beklemektir.

Evde çocuk bakan bayanların aldığı ücretler gerçekten de koşuldan koşula, ilçeden ilçeye, kaldığınız saatlere ve yaptığınız işlere göre değişiklik gösterebiliyor. Ortalama bir yerde ve ortalama saatler olan sabah 08.00 ve akşam 18-00 olarak düşünürsek ücretler minimum 850-900 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bazı aileler bu fiyatı daha yüksek tutup çocuk bakımının yanı sıra sizden daha ek işler de isteyebiliyor. Günümüzde evde ek iş fikirleri arasında en yaygın olan Evde Çocuk Bakımı işini düşünüyorsanız oldukça ideal bir iştir.

Bir önceki yazımız olan Evde Fal Bakarak Para Kazanma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |