*

Evde kalem işi nasıl yapılır

Ev hanımıyım nasıl para kazanabilirim diyenler için evde iş imkanlarını ve ek iş fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda sizlere “Evde kalem işi nasıl yapılır?” bundan bahsedeceğiz.

Kalem kılıçtan keskindir diye bir laf vardır ve tarih bu sözü doğrulamaktadır. Tükenmez kalem 1938 yılında Macar gazeteci Laszlo Biro tarafından icat edilmiştir. O andan itibaren kalem tarihi olaylara yön vermiştir. Kalem yüzünden savaşlar kazanılmıştır ve kaybedilmiştir. Kalem sayesinde anlaşmalar yapılmıştır ve bozulmuştur. Tek bir kalem insanların kaderini çizmiştir. Ancak daha da önemlisi kalem aşkların ve nefretlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Kalem bu kadar kişisel bir şeydir işte. Herkes tarafından her yerde kullanılabilir. Kişiselleştirilmiş kalemler yapmak ve satmak evde iş arayanlar için harika bir iş fikridir. Belli tasarımlar yaparsanız ve kişilere uygun kalemler tasarlarsanız bu işten kendi evinizden çok iyi paralar kazanırsınız.

1 – İşinizi kişiselleştirin

Müşterisinin ne istediğini bilmeyen ve bunu karşılayamayan hiçbir işletme başarılı olamaz. İşlerinizin büyümesini istiyorsanız kalemleri kişilere göre nasıl kişiselleştirileceğinizi bilmelisiniz.

2 – Kimden, kim için ve ne için?

Kalemleri benzersiz şekilde kişiselleştirebilmeniz için öncelikle müşteriyi tanımalı ve kalemin kimin için alındığını bilmelisiniz. Aynı zamanda müşterinizin neden kişiselleştirilmiş bir kalem vermek istediğini de bilmelisiniz. Kalem müşterinin kendisi içinde kişiselleştirilebilir. Bu sektörde kalemler genellikle hediye amaçlı kişiselleştirilir.

Hediye olarak kişileştirilen kalemler doğum günleri, yıl dönümleri, kutlamalar vb. zamanlarda kullanılır.

Evde-Kalem-işi-İlanları3 – Kalem tasarımı – kişiselleştirmede son nokta

Kalemleri kişiselleştirmek bu işin en eğlenceli kısmıdır. Elinizdeki bütün kalem türlerinin tekrar doldurulabilir olmasını tavsiye ederiz. Bu sayede kalemler uzun vadeli kullanılabilir. Aşağıda bilmeniz gereken bazı özellikleri sıraladık.

A – Kalem türü

Tükenmez kalem
İnce uçlu işaret kalemi

Sanatçı kalemleri

Dolma kalem

B – Renk
C – Büyüklük
D – Şekil

E – Mürekkep rengi

Kırmızı
Mavi
Siyah
Alacalı

F – Kokulu ve kokusuz mürekkep

Kokular:

Gül
Elma
Çilek
Limon

G – Bütçe

Son olarak müşterilerin bu kalemler için ne kadar harcayacaklarını bilmeniz gerekir. Bunu bilirseniz kişiselleştirilmiş kalem tasarımlarınızla müşterinizin bütçesi birbirine uyar.
Evlere kalem işi veren firmalar

Evde kalem işi yaparak kazanmanın en önemli adımlarından biri kalemleri kimlere pazarlayacağınızdır. Tasarladığınız kalemleri çevrenizdeki kırtasiyelere, hediyelik eşya dükkanlarına satabileceğiniz gibi bazı firmalar için de iş yapmanız mümkündür. Yalnız evlere kalem işi veren firmalara ulaşmak bazen oldukça sıkıntı olabilmektedir. Bu firmaların ihtiyaç durumunda sizlere ulaşmasını isterseniz yazımıza kısaca kendinizi, nerede yaşadığınızı ve evde yapılacak bu iş için ne kadar zaman ayırabileceğinizi anlatan bir yorum bırakabilirsiniz.

Popüler Armalar

hapishane işi boncuk anahtarlık nasıl yapılır (41)evde kalem işi nasıl yapılır (3)hapishane işi boncuk örme şablonları (1)tesbih örme işi nasıl yapılır (1)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar

6 Responses to “Evde kalem işi nasıl yapılır”

 1. 6
  Selahattin Says:

  Ankarada ikamet etmekteyim ekip olarak bu işe talibiz

 2. 5
  leman Says:

  Denizlide yasiyorum bana ulasirsaniz sevinirim

 3. 4
  aysun izmirde otryorum Says:

  Izmirde Otryorum bu iş imkanını degerlendirmek istiyorum donus yaparsanız sevinirim

 4. 3
  sıtkı Says:

  bursada evde tam gün iş yapabilirim 05439103607 tlf numaramdan ulaşabilirsiniz

 5. 2
  bülent Says:

  Evde 8kişilik ekibimle kalem isi mandalisi yapilir Antalya kepez

 6. 1
  gulcin Says:

  istanbulda oturuyorum bütün günümü ayırabılırımmmm eğer ulasırsanız bana iyi olr

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |