*

Evde Krep Yapıp Satarak Para Kazanma

Gelişmiş ülkelerde oldukça popüler olan krep, pankek benzeri bir hamur işidir. Aslında bizim anlayacağımız şekilde omletin unla ve bir miktar şekerle harmanlaşmış halidir. Krepin çikolatalı sıcak krep, kuru meyveli sıcak krep, sütlü sıcak krep, pizzalı krep, çikolatalı ve muzlu krep, çikolatalı ve çilekli krep, kahveli kakaolu sıcak krep gibi pek çok çeşitleri vardır. Kahvaltı sektörümüze yeni gelen krep, lezzet ve damak tadıyla kısa zamanda favorilerimiz arasında yer alacak gibi görünüyor. Ayrıca bunu ek iş olanağına dönüştürmek isteyen girişimciler de her geçen gün artmakta. Eğer sizde elinizin lezzetine ve hamaratlığınıza güveniyorsanız bu iş sizin için biçilmiş kaftan.

Girişimci ruhuyla krep yapmayı işine dönüştürenlerden biri de Beyza Hanım. Krep hamuru ve malzemeleriyle her gün iş yerinin yolunu tutan Beyza Hanım, reklamla uğraşmak yerine standının karşısında yer alan banka müşterilerine gidip onlara 2 çeşit krep yapıp sunmuş. Sizde bu işin sizin yapacağınız tarzda bir iş olduğunu düşünüyorsanız, Beyza hanım gibi bir stant açarak satışlarınızı yapabilirsiniz ayrıca evden kreplerinizi yapıp yakınınızda bulunan bakkal, kahvehane, işyeri gibi toplu yerlere satış yaparak da para kazanabilirsiniz. Bu fikir işverenlere bir personel tutup maaş vermekten daha mantıklı geldiği için iş bulma olasılığınız da yüksek. Eğer bir işyeriyle anlaşırsanız adet başına ya da günlük olarak para talep edebilirsiniz.

krep-yapıp-satmaÖzellikle çocukların ve gençlerin sevdiği krep son derece pratik yapılabilir. ‘Çalkala ve dök’ mantığıyla yapılan bu leziz yiyeceğin yapılma formuyla aynı hat üzerinden yaratıcılığınızı kullanarak başka çeşitler de üretebilir, herkesin damak zevkine özel krepler yapabilirsiniz. Bu yöntem daha çok tercih edilmenizi artıran bir özellik olacaktır.

Krep üretimi için dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de krep yapımında kullanılan teçhizattır. Bu makine veya teçhizatın paslanmaz çelikten kullanılması çok önemli. Ayrıca konuyu daha derin ve kazançlı hale getirmek isteyenler yumurta ayrıştırmayı kendi bünyelerinde yapabilir ve ürün adetini çoğaltabilirler. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise ürünlerin ambalajlanmasıdır. Çünkü ambalaj, bir ürünün alınabilirliğini artırır ve markaya derinlik kazandırır. Ayrıca sunumda da değişik hilelerle yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Örneğin çocuklara gülen adam suratı yapmak gibi, bu lezzeti ve işletmenizi kısa sürede sevdirebilirsiniz. Peki daha niye bekliyorsunuz? Haydi hemen kolları sıvayın! Krep sevenler sizi bekliyor…

Bir önceki yazımız olan Evde etiketleme işi başlıklı makalemizde etiket işi, etıket ısı arıyorum ve evde etiket işi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar

One Response to “Evde Krep Yapıp Satarak Para Kazanma”

  1. 1
    sema Says:

    davetiye nikah şekeri krep yapabilirim evde

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |