*

evde-lavanta-kesesiEvde Lavanta Kesesi Hazırlayarak Para Kazanma

Lavanta eşsiz kokusu ile insanı büyüleyen ve losyonlardan el sabunlarına kadar değişik alanlarda kullanılan bir çiçektir. Tarlalarının o eşsiz görüntüsü bir yana müthiş kokusuyla üretimi belki de en zevkli çiçektir. Lavanta bu kadar hoş ve güzel kokarken özellikle biz Türkler tarafından çok tercih edilmiş, hemen her alanda kullanılan lavantalara başka bir alan daha açmıştır: Lavanta keseleri. Bu yüzden de lavanta keseleri ve lavanta kesesi yapımı yeni bir iş sektörü daha kazandırmıştır.

Lavanta keseleri, düğünlerde de bebek mevlitlerinde de kullanılan, güzel kokulu bir süs eşyası veya hatıralık eşyadır. O günü anmak ve hatırlamak için yapılan bu keseler, nişanda da sözde de düğünde de o günün tarihini ve çiftlerin adını taşıyan bir semboldür. Bu yüzden kalabalıklaşan genç nüfus ve artan düğün sayısından dolayı bu alan bir ekmek kapısı olarak karşımıza çıkabilir.

Lavanta kesesi işine girmeye karar verdiyseniz, bu işi nasıl yapacağınızı bilen veya yapan bir arkadaşınızdan detaylıca birkaç taktik isteyebilirsiniz. Eğer çevrenizde bu işi yapan biri yoksa, bu hiç de dert değil zira gelişen teknoloji sayesinde artık bilgiye erişmek kolaylaştı, istemeniz yeterli. Bir internet sitesinden veya blogdan kolaylıkla da öğrenebilir ve yapa yapa kolay yolunu ve taktiklerini deneyimleyerek öğrenebilirsiniz. Yapımı için gerekli olan malzemeler, kuru lavanta çiçeği, lavanta aromalı doğal sabun, lavanta yağı ve keseyi yapacağınız kumaş vb. malzemeler…

Eğer bireysel olarak bu işi yapmak isterseniz, lavanta yağını bir aktardan, lavanta çiçeğini de üreticilerden veya kurumuş olarak satan birkaç dükkandan, sabunu ise marketlerden aktarlara kadar herhangi bir dükkandan edinebilirsiniz. Eğer İstanbul’ da yaşıyorsanız malzemeler için Eminönü en iyi seçeneklerden birisidir. Eğer bu malzemeleri bulamayacağınız bir yerde oturuyorsanız internetten de uygun fiyatla sipariş edebilirsiniz ancak bir dükkandan almak pazarlık şansınızı arttırdığı için her zaman daha uygun bir seçenektir. Keseniz için kullanacağınız malzemeler ve keselerin şekilleri için kadife her zaman tercih edilen hoş bir seçimdir fakat yaratıcılığınızı kullanarak daha farklı ve özgün keseler de yapabilirsiniz. Kesenin maliyetinin üstüne karını ekleyerek aldığınız sipariş oranında yaptığınız kese başına para kazanırsınız.

Eğer bu işi bir firmayla ortaklaşa yapmayı tercih ederseniz, şirket size malzemeleri gönderecektir size sadece bu malzemeleri birleştirmek düşer. Yaptığınız kese başına fiyatlandırılırsınız, satış veya alım derdi olmadığı için genellikle seri üretimle iyi bir miktar kazanabilirsiniz.

Lavanta kesesi yaparak para kazanmak, bu eşsiz kokuyla çalışma zevkini tattırdığı için hoş ve güzel bir seçenektir.

Bir önceki yazımız olan 2014 Çamaşır Mandal Montaj işi başlıklı makalemizde Ek Gelir, ek gelir 2014 ve ek gelir evde 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Armalar

lavanta kesesi eminönü (21)tesbih kesesi nasıl yapılır (15)evde lavanta paketleme işi (3)lavanta kesesi nerede kullanılır (2)tesbih kesesi yapimi (2)evde lavanta kesesi yapımı işi (2)lavanta kesesi nerelerde kullanılır (1)lavanta kesesi yapımı (1)lavanta kesesi yapimindan para kazanma (1)madam coco lavanta kesesi (1)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar

40 Responses to “Evde Lavanta Kesesi Hazırlayarak Para Kazanma”

Sayfalar: [4] 3 2 1 » Show All

  1. 40
    özge Says:

    Ozge akmaz eyüp istanbul.. dönüş yaparmisiniz bu isi yapmak istiyoruz..

Sayfalar: [4] 3 2 1 » Show All

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |