*

dekoratif-mum-2Evde Mum Yapma işi,Evde Mum nasıl yapılır

Evde üretip satabileceğiniz bir sürü ürün var. Mum yapıp satma evde kolayca yapabileceğiniz işlerden biridir. Mum deyince elektrik gittiğinde kullandığımız mumlardan değil özel günler de ullanılabilecek farklı mumlar üretmemiz lazım. Mesela özel kalpli rengarenk sevgililer günü için hazırlayacağınız mumlar size ciddi bir gelir sağlayabilir.

Mum yapımı oldukça kolay bir ürün. Burda önemli olan nokta sizin hayal gücünüzü ve pazarlama kabiliyetlerinizi kullanarak en farklı ürünü en yüksek karlara satmak. Bunun için de dünyada ki farklı mum modellerini inceleyebilirsiniz.

Peki mumu naıl yapacağız ?

Evde Mum nasıl yapılır ?

Gereken malzemeler :

100 gram stearin
1 kilogram parafin
Renklendirici için;pastel boya veya mum boyası
Fitil için;Saf pamuklu ip

Yapılışı:

Kısık ateşe mum için ayırmış olduğunuz tencereye parafinleri eritin.Katılaşması için stearini de ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz.Daha sonra bir miktar mum boyası ilave edip karıştırmaya devam edin.Şekilli mum kalıplarınıza karışımı dökün ve uygun şekilde fitili de yerleştirin.Oda sıcaklığına indikten sonra buzdolabında donmasını sağlayıp muhafaza edebilirsiniz.

Püf Noktası:

Eğer stearin ve parafin zor ve masraflı gelirse gözünüze yada sadece hobi amaçlı farklı şekillerde mum yapmak istiyorsanız eski artık mumlarını kullanabilirsiniz.

Mum boyası yerine evlerde boyamalarda kullanılan pastel boyalarda kullanılabilir.

Yaptığınız ürünleri internetten satabileceğiniz gibi son zamanlarda avm lerde sadece mum satışı yapan kiosklar açılıyor.

Bir önceki yazımız olan Kosgebden İş Kredisi Nasıl Alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Popüler Armalar

evde mum yapma işi (5)evde mum paketleme (3)ede mumişi nasıl yapılır (2)eski mumlardan mum yapımı (2)mum isi verilen yerler (1)evlere mum işi veren firmalar (1)evde mum yapıp satmak (1)evde mum yapanlar (1)evde mum nasıl yapılır satılır (1)evde mum işi nasıl yapılırt (1)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |