13 Ağustos 2017

Evde tütün sarma işi ile evden para kazanma

*

Evde tütün sarma işi ile evden para kazanma

Samsun’da evde ek iş yapmak isteyenler için evde tütün sarma işi veren firmaları sizler için araştırdık

Son zamanlarda hepimizin dikkatini çeken, kirası pahalı olmayan yerlerde geçmişte örneğini gördüğümüz “Bir milyoncu” gibi “Tütün Evi”, “Tütün market” gibi değişik isimlerde iş yerleri açılmaktadır. Bunun nedeni ise Tekel maddelerinden olan sigaranın bir paketinin pahalı olması. Bir ailede günde 1 paket sigara içen 2 birey olsa ayda 60 paket sigara eder. En düşük fiyatlı sigara 9 TL iken, en pahalısı marka ismine göre değişen 10-15 TL’ye kadar çıkmaktadır. En düşük fiyatlı sigara üzerinden hesaplama yaparsak bu aile ayda 540-600 TL civarında bir parayı sigaraya vermektedir. Bu da ailenin bütçesini sarsmaktadır.

Gün geçtikçe artan “Tütün Evleri’nin nedeni ise sigara paketinin pahalı olması ve vatandaşın kendi sigarasını kendisinin evde sarması bir kutuda 200 adet sigaranın bulunduğu sarılmış olan kutuyu satın alarak sigara içimini ucuza getirmek için bu dükkanlara yönelmesidir. İçinde 200 adet sigaranın bulunduğu 10 paket sigaraya tekabül eden Karton sigara paketleri 30-35-40 TL civarında satılmakta olup bu tür hazır sarılmış karton sigaralara gün geçtikçe rağbet artmaktadır.

Parlament, Winston, Marlboro gibi sevilen ve tercih edilen sigara tütünleri ile hatta çikolata kokulu tütünle sarılı bu Karton sigaralar sipariş üzerine yapılmaktadır. Siparişi alan Tütün Evi sahibi veya yöneticisi kendisinin zamanı olmadığından tütün sarma işini yapacak kişiler aramaktadır.

Tütüncülerin evde ek iş olarak tütün sarma işini talep edenlere verdiğini bilen vatandaşlardan bazıları Tütün Evine müracaat ederek, kendisinin tütün sarmak istediğini söylüyor. Tütün Evi sahibi ve işleticisi önce denemek için bir Karton sigara sarmasını söylüyor. Sardığı bir Karton sigaranın sarımı beğenilirse bu kişiye müşterilerden gelen talep üzerine sipariş veriliyor. Bir Karton sigara sarımı evde yapan kişiye 5 TL ücret veriliyor. Günde 10 Karton sigara sarımı gerçekleştirse ayda bin 500 TL kazanç elde eder. Asgari ücretin bin 500 TL civarında olduğunu düşünürsek, evde oturarak, sohbet ederek, televizyon izleyerek sardığımız her Karton sigara için 5 TL kazanç elde ediyoruz.

Samsun eve tütün işi veren firmalar çoğunlukla saathane meydanı çervesinde bulunuyor. Bu dükkanlar ile yüzyüze görüşüp ister evde isterseniz de orada örnek olarak tütün sarma yaparak işi bilip bilmediğinizi gösterebilirsiniz. Eğer kişi sarmanızı beğenirse size işi verecektir.

Bir önceki yazımız olan GAZİOSMANPAŞA KÜÇÜKKÖY SEMTİ EK İŞ İLANLARI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Popüler Armalar

Tütün ve sigara mail (2)elazığ evde tütün sarma iş ilanları (1)evde sigara sarma işi (1)
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Copyright 2008-2030 -UYARI--evdenis.info sayfalarında yer alan bilgiler,resimler,dokümanlar,video görüntüleri bilgilendirme amaçlı olarak sunulmaktadır | Karton Bardak|