*

Evde Video Hazırlayarak Para Kazanma İşi

Video hazırlama işi çeşitli şekillerde karşımıza çıkabilmektedir. Bu nedenle öncelikle video hazırlama işinin hangi kolunun yapıldığının tam olarak bilinmesi gerekmektedir. Video hazırlayarak para kazanma işi çeşitli şekillerde olabilir. Bunlardan biri daha önceden kaydedilmiş bir video üzerinde editleme işlemidir. Bir başka video işi içinse direkt olarak kaydın yapılması örneği verilebilir. Ancak video hazırlayarak gelir kazanmanın yolu genelde editleme yani montaj işi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Video hazırlayarak para nasıl kazanılır?

Diğer adıyla montaj işi olarak karşımıza çıkan video hazırlama işinde öncelikle herhangi bir kişi tarafından video çekimi yapılmaktadır. Bunun ardından kişiye düşen iş bu video üzerinde editleme çalışmaları yapmaktadır.

video-hazirlamaVideo hazırlama işini veren kişi, videoya ses eklenmesini, yazı eklenmesini ya da bazı bölümlerin kesilmesini talep edebilir. Bu nedenle video hazırlama işine genel olarak video üzerinde yapılan değişiklikler olarak bakmak mümkündür.

Video hazırlama işinde yapılan editleme aşaması, çeşitli programlar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu programlar arasında Adobe After Effects, Adobe Premier, Format Factory ve bunlara benzer programlar yer almaktadır. Programlar ile her konuda video düzenlemek ve standart bir videoyu oldukça sıra dışı bir hale getirmek mümkündür.

Video hazırlama işinde fiyatlar video üzerinde yapılan editleme çalışmalarına göre farklılık göstermektedir. Editleme işlemleri ne kadar detaylıysa ve video sayısı ne kadar fazla ise talep edilen paranın miktarı da o şekilde artacaktır.

Bir önceki yazımız olan İlaçlama İşi Yapmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |