*

Evde Gelinlik İşleme İşi

Pek çok ev hanımı dikiş- nakış işleri yaparak ekmeğini kazanıyor. El becerisine güvenen, eli iğne tutan herkes pul, boncuk işlemesi yapabilir. Hanımlarının en becerikli olduğu alanlardan birisi hiç şüphesiz ki el işleridir. Bu alanda el becerisi kazanmak isteyenler içinde çeşitli kurslar bulunuyor. İşkur meslek edindirme kurslarında, Halk Eğitim Merkezlerinde ve belediyelerin düzenlediği kurslarda her türlü dikiş, nakış boncuk işleme kursları bulunuyor. İsteyenler bu kurslara katılarak hem el becerisi kazanabilir hem de iş fırsatlarını yakalayabilirler. Çünkü eve iş veren firmalar bu kursları ziyaret ederek personele ulaşıyor. Öğretmenlerine broşür ilan bırakarak evde çalışmak isteyenlere ulaşmaya çalışıyor.

Evde Gelinlik İşleme İşi nasıl yapılır?

Gelinlikler, nişanlıklar ve abiye giysilerin üzerleri taşlarla, boncuklarla ve imitasyon süslerle süslenerek şık hale getiriliyor. Gelinlikler biçilerek işlenecek parçalarının üzerine desen çiziliyor. Bu desenlerin üzeri taşlarla ve boncuklarla işleniyor. Firmalar desenleri veya numuneyi zaten veriyor. Her türlü malzemeyi evde çalışan personele teslim ederek iş bitiminde geri alarak dikime götürüyorlar. Ancak bu iş iğneyle kuyu kazmak gibi hassa ve dikkat isteyen bir iştir. Bu nedene de ücreti dolgun olan bu işi titizlikle yapmak gerekir. Kendinize ve el becerinize güveniyorsanız siz de evinizde gelinlik işleyebilirsiniz.

Günümüzde teknolojiden yararlanarak Gelinlik İşleme İşi veren işyerlerini bulabilirsiniz. İsterseniz ilanlardan eve Gelinlik İşleme İşi veren işyerlerine ulaşabilirsiniz. Ya da yorum bölümüne adınızı ve mail adresinizi yazarak bu kişilerin size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Ama sakın telefonunuzu bu platformda paylaşmayın.

Bir önceki yazımız olan Eve Dikiş Nakış İşi Veren Firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Popüler Armalar

izmirde geliklik nakis isini kimler veriyo (10)izmirde evde gelinlik işleme (9)evde gelinlik işleme (7)gelinlik işleme işi veren firmalar (6)izmirde duvak evde işleme (4)evlere gelinlik işi verenler (3)izmirdegelinlik gelinlk nakis isi veren yerler (3)gelinlik işleme işi (3)eve gelinlik isleme veren firma izmir (2)izmirde gelinlik işi (2)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar

14 Responses to “Eve Gelinlik İşleme İşi Veren Firmalar”

Sayfalar: [2] 1 » Show All

  1. 14
    Asli Says:

    Boncuk isi istiyorum mumkunse dagitimci olabilirim. 0232 2447348

Sayfalar: [2] 1 » Show All

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |