*

İlaçlama İşi Yapmak

Son zamanlarda ek iş konusunda birçok kişinin talep gösterdiği iş dallarından biri de ilaçlama olarak karşımıza çıkmaktadır. Müstakil evlerin, villaların ya da büyük sitelerin bahçelerinde yapılan ilaçlama haşere şeklinde adlandırılan ve çiçeklere zarar veren böceklerin yok edilmesi adına gerçekleştirilen bir işlem olmaktadır. İlaçlama işi yapmak için kişinin sahip olması gereken birtakım hususlar bulunmaktadır.

İlaçlama işi yapmak için neler gerekir?

İlaçlama işi yapmak için öncelikle kişinin bu konuda birtakım bilgilere sahip olması gerekmektedir. Çünkü yanlış bir ilaçlama bahçede yer alan bitkilerin ölmesine ya da çiçek açmaması gibi durumların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle işi yapan kişinin ilaç dozunu iyi ayarlaması ve hatalı bir ilaçlama yapmaması gerekmektedir.

ilaclama-isi-yapmakDiğer yandan büyük siteler için yapılan ilaçlamalar genelde büyük bir organizasyon gerektirdiği için gerekli alet ve ilaçlama motorunun işi yapan kişi de bulunması önemlidir. Çünkü bazı ilaçlamalar bir günden daha fazla sürebilmektedir. Bu yüzden ilaçlamanın yapıldığı malzemelerin tamamen kişiye ait olması işte aksaklık yaşanmaması adına önemli bir konumda yer almaktadır.

İlaçlama işinde fiyat seviyesi ilaçlanan alanın büyüklüğü ile yakından alakalıdır. Alan büyüdükçe fiyat artmakta ve işçinin ve ilaç giderleri de aynı şekilde artış göstermektedir. Ödeme işin bitmesi ardından ya da yapılan iş büyük bir siteye ait ise belirlenen bir zamanda yapılmaktadır. Genelde büyük sitelerde ilaçlama işi site yöneticileri tarafından yaptırıldığı için ödemenin aidatların toplanması anında yapıldığını söylemek mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Makale Yazarak Para Kazanma başlıklı makalemizde makale nasil yazilir ve Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |