*

İş kuracaklara verilen KOSGEB desteği

İyi bir fikre sahipsiniz ve yeni bir iş kurmak istiyorsunuz. Ama yeni bir iş için cesaret edemiyorsunuz. Sermayeniz yok ama bu konuda azimli iseniz sizin için iş kuracaklara destek veren kurumları araştırdık.

İş kuracaklara verilen KOSGEB desteği

Günümüzde ticaret sermayesiz yapılacak bir iş değildir. Planladığınız iş modelinizi hayata geçirmekte zorluklar çekebilirsiniz. Bu noktada iş kuracaklara destek verenlerin başında KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) gelmektedir.

KOSGEB iş modelinizi inceliyor ve işinizi kurmak için hibe kredi veriyor. Bayan girişimci iseniz KOSGEB size pozitif ayrımcılık yapıyor daha iyi şartlar sunuyor.

Kafasında kendi işini kurmaya yönelik bir iş fikri olan her girişimci adayı Girişimcilik Destek Programı‘ndan faydalanmak üzere uygulamalı girişimcilik eğitimlerine başvurabilir. Eğitimlerin nerede ve ne zaman yapılacağını ise kosgeb kurs tarihleri isimli yazıdan öğrenebilir. Destek alabilmek için eğitim sonrası kurulacak işletmenin mutlaka, KOSGEB desteklenen sektörler içinde faaliyet gösteren bir işletme olması gerekiyor.

İş kuracaklara destek hangi alanlarda veriliyor

Yenilikçi, yeni teknik ve teknoloji kullanabilecek, katma değeri yüksek veya ihraç edilebilecek ürün veya hizmet üretebilecek işletmeler, imalat sektöründe kurulan işletmelerle mesleki ve teknik eğitim mezunu ve mesleki yeterlilik belgesine sahip olanları istihdam edecek işletmeler kurmaya yönelik iş fikirleri KOSGEB‘in öncelikleridir. Bunun yanı sıra hizmet ve ticarete yönelik işletme kurmaya yönelik iş fikirlerinin de desteklenmesi mümkündür. Kosgeb desteklenen sektörler isimli yazıda ayrıntıları bulabilirsiniz.

işkur hibe kredileriİş kurma kredisi veren bankalar

Girişimcilerin çoğu yeni bir iş kurmak için iş kuracaklara destek veren bankalara başvurmaktadır. Bankaların birçoğu kredi vermektedir. Ancak ne kadar kredi için ne kadar faiz ödeyeceğinizi iyi araştırmalısınız. İş kuracaklara destek kosgeb haricinde, kalkınma ajansları ve devlet bankalarınca da verilmektedir. Özel bankalar gibi KOBİ kredisi vermekte olan Devlet bankalarına da müracaat edebilirsiniz. Esnaf işyeri kredisi çekerek işinizi kurmak için finansman imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ziraat bankası iş kurma kredisi; Daha çok tarım ve hayvancılık ile ilgili kredilerde öne çıksa da girişimcilere özel oldukça uygun krediler vermektedir.

İş bankası işyeri açma kredisi; Yeni iş kuracaklara işyeri kredisi adı altında 60 aya kadar vade oranlarıyla kredi kullandırmaktadır.

Yapı kredi bankası iş kurma kredileri: Sermaye ihtiyacınızı karşılayacak olan krediler 36 ay vade ile verilmektedir. 3 ayda 1 öde gibi farklı ödeme seçenekleri de sunmaktadır.

Halk bankası Devlet Destekli iş kurma kredileri: Devletin KOSGEB programı sayesinde bu bankadan kuracağınız işe bağlı olarak hibe veya düşük faizli kredi alabilirsiniz. En düşük faizli iş kurma kredisi veren bankalardan biridir.

Finansbank işyeri ve Kobi kredisi: Daha çok genç girişimcilerle kadın girişimcileri destekleme amacı güden banka özellikle küçük işletmeler için cazip teklifler sunmaktadır.

Garanti bankası iş kuracaklara destek kredisi;Gerekli kriterleri yerine getirdiğiniz takdirde Avrupa Yatırım Fonu desteği kredi almanıza imkan sunmaktadır. Dükkan açmak için kredi veren bankalar isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

İş kuracaklara esnaf ve sanatkarlar kooperatifi kefalet destek kredisi

Ülkemizde, esnaf ve sanatkarları desteklemek amacıyla; Devlet tarafından tahsis edilen kaynakların kullandırılması için Halk Bankası görevlendirilmiştir. Bu uygulamada kooperatif, ortağı olan esnaf ve sanatkara bankaya karşı kefalet vermektedir. Esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredilerin faizleri ile ticari kredi faizleri arasındaki fark devlet tarafından karşılanmaktadır. Esnaf kredisinin üst limiti 150.000 TL. dir. Bu krediden yararlanmak için işyerinizi açmış olmalı ve esnaf sanatkar siciline kayıtlı olmalısınız

Bir önceki yazımız olan Kosgep hibe kredisi nasıl alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Popüler Armalar

malatya işkur kurs ilanları (5)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap| Ping | Nöbetci Eczaneler|