*

İŞKUR-Meslek-Edindirme-Kursları-Kayıt-2014İŞKUR Meslek Edindirme Kursları 2014

İş-Kur kendi bünyesinde ”Mesleksizlikle Mücadele Ediyoruz” sloganı ile ücretsiz olarak düzenlemekte olduğu Mesleki Eğitim Kursları ile ; hem eğitimsiz kitlelere nitelik kazandırmakta hem de işverenlerin taleplerine göre istihdam edilecek mesleklerde kalifiye eleman ihtiyacına yönelik eleman çeşitliliğinin arttırılmasında çift yönlü bir fayda sağlamaktadır.

İş-Kur Meslek Eğitim Kursları işveren taleplerine göre düzenlendiğinden istihdam garantili olarak gerçekleşmektedir.

İş-Kur Mesleki Eğitim Kurslarına katılım şartları kurumun web sitesinde aşağıdaki gibi ilan edilmiştir;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
15 yaşını tamamlamış olmak,
Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak,
İşverenin aradığı özel şartları taşımak,
İş ve meslek danışmanının uygun görüşüne sahip olmak,
Emekli olmamak

Katılım ücreti alınmaksızın gerçekleştirilen kurslara katılan adaylara kurslara devam ettikleri her gün için 20 (yirmi) tl ödeme kurum tarafından ayrıca yapılmaktadır. Yine kurs sürecinde; Meslek Hastalığı Sigortası ve İş Kazası Sigortası yapılmakta. Herhangi birine bakmakla yükümlü değil ise Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri de eğitim süresince kurum tarafından karşılanmaktadır.

İşKur Mesleki Eğitim Kurslarına kayıt yaptıran kişinin, eğitim süresince katılım zorunluluğu bulunmaktadır. 5 (beş) günlük doktor raporunun haricinde yapılan devamsızlıklar kurs süresinin 1/10 lik kısmını aşması halinde hiçbir geçerli sebep kabul edilmeksizin katılımcının kurs ile ilişiği kesilmektedir.

Eğitim süreleri, İş-Kur Mesleki Eğitim Kursunun içeriğine göre değişmektedir.

Başvurular için adaylar; Türkiye genelinde tüm illerde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile İş-Kur Hizmet Merkezlerine şahsen ve istedikleri zaman başvuru yapabileceklerdir. Bu başvuruda esas alınan iş ve meslek danışmanının ortak olumlu görüşünün alınmasıdır.

Bir önceki yazımız olan KÜTAHYA Sekreter alınacaktır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Popüler Armalar

ikur meslek edindirme kurslar (23)samsun işkur meslek edindirme kursları (12)işkur denizli meslek edindirme kursları (2)denizli işkur meslek edindirme kursları (1)samsun meslek edindirme kursları 2016 (1)samsun iş kur kursları (1)işkur samsun meslek edindirme kursları (1)işkur meslek edindirme kursları denizli (1)evde ne üretebilirim (1)samsun meslek edindirme kursları nisan 2016 (1)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar

One Response to “İŞKUR Meslek Edindirme Kursları 2014”

  1. 1
    şükranduymaz Says:

    işsizim eşim de 2 senedir işsiz 2 çocuğumuz var birri astım hastası iş için ne yapmamız lazım yardımcı olursanız çok seviniriz….

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |