*

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notunun Düşmesi Ne Demek?

Kredi notunun hesaplanması işleminde farklı pek çok kriter göz önünde bulundurulur. Hesaplama yapılırken dikkate alınan verilerde yaşanan olumsuzluklara bağlı olarak kredin notunun aşağıya çekilmesi durumunda kredi notunun düşmesi adı verilmektedir. Ne yazık ki ülkemizde özellikle de ilk kez kredi kartı ve kredi kullanan kişilerin birçoğunda geri ödeme alışkanlıkları çok sağlıklı olmaması nedeni ile not ortalaması çok düşüktür. Birden fazla kredi kartı kullanan kişilerin ise bir süre sonra borcu borçla kapatma alışkanlığı edinmesi de içinden çıkılamayacak kadar çok büyük bir borç yükü ile karşı karşıya kalınmasına neden olarak kredi notunun düşmesine neden olmaktadır. Bunun yanı sıra her yeni kredi kullanımı sonucunda da kişinin kredi riski yükseldiği için buna paralel olarak not ortalaması düşürülür. EN kolay kredi ile artık kredi almak çok kolay.

Kredi Notu Nasıl YükseltilirKredi Notu Düşük Olursa Ne Olur?

Bankaların kredi onayı verme sürecinde dikkate aldıkları en önemli verilerden biri de not ortalamasıdır. Yani kredi notunun düşük olması durumunda ne yazık ki hem kredi onayı alınması zorlaşmakta hem de kullanılabilecek olan kredi tutarı düşürülmektedir. Bu nedenle kredi notunuz düşerse hem kredi kullanmanız zorlaşır hem de kullanabileceğiniz kredi tutarı azaltılır. Bu nedenle kredi notunun daima en yüksek seviyede tutulmasına çalışılmalıdır. Findeks kredi notu öğrenme ile sizlerde sorunsuz hizmet alın.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

• Bankalara olan kredi kartı ödemeleri ve kredi ödemeleri mutlaka tam zamanında asla son ödeme tarihi geciktirilmeden yapılmalıdır. Yine kredi kartı ödemelerinde toplam borç yatırılamıyorsa en azından kredi kartı asgari ödeme tutarı yatırılmalıdır. Bu sayede not ortalamasının düşmesi ve yükselmesi sağlanmış olur.

• Bankada vadesiz hesap açtırın ve bu hesaptan otomatik ödeme talimatı verin. Yine kira ödemesi ve okul taksiti gibi tüm düzenli alışverişlerinizi bu bankamatik kartı ile ödemeye devam edin. Ücretsiz kredi notu sorgulama sitemizde çok açık anlatıldı.

Bir önceki yazımız olan Buz pisti nasıl açılır,Buz pisti işi Ne kadar kazandırır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap| Ping | Nöbetci Eczaneler|