*

Mantar yetiştiriciliği ek iş ilanları

Çok eski çağlardan beri insanlar mantar bitkisini toplar ve bundan beslenmede faydalanırlardı. Günümüzde ise mantar yetiştiriciliği önemli bir geçim kaynağı olarak karşımıza çıkmakta. Eğer mantar yetiştirmek istiyorsanız kompost denen bir karışım yaratarak mantarın öncelikle toprağının karışımını meydana getirmeniz gerekmekte. Bundan sonraki aşamada uygun sıcaklıkta bir mekan arayışına girmek durumundasınız.

Mantarları kullanımlarına göre üç çeşide ayırabiliriz. Kültür mantarları ki bunlar kepimizin evinde zaman zaman mevcut olmaktadır.İkincisi egzotik mantarlar, bunlar çok farklı lezzet ve görünümlerde olabilmektedir.Sağlık ve besin takviyesi olarak kullanılan mantarlar.Mantar yetiştiriciliği günümüzde para kazanma yöntemlerinden biri çünkü fazla bir maliyeti olmadığı gibi nemli olmak şartıyla kapalı mekanlarda da yapılabilmekte.Mantar besin değeri bakımından oldukça besleyici bitkisel proteinleri içeren bir yapıya sahiptir.1oo gram mantar tüketildiğinde vücudun ihtiyacı olan hemen hemen bütün proteinler ve mineraller vücuda sağlanmış olur.Mantar yetiştirmek için öncelikle bunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.Böylelikle zorlanmadan mantar yetiştirip piyasaya sürülebilinir.

Mantar-yetiştiriciliği-ile-ek-iş-yapınİnternet ortamında mantar yetiştiriciliği ile ilgili pek çok video ve yazı bulabilirsiniz. Ama şunu söylemek gerekir ki en sağlıklısı bu konuda bu işin uzmanları tarafından hazırlanmış bir kursa kayıt olup detaylı olarak her türlü bilgiyi edinmek çözüm olacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda kurs açmaktadır. Bu tip kurslarda yerinde ve uygulamalı olarak mantar yetiştirme hakkında bilgi edinmek mümkün olacaktır. Bir mantar yetiştirme kursuna gittiğiniz takdirde bakın neleri sırasıyla öğrenmeniz gerekecek yani programda neler olacak.

Öncelikle yetiştireceğiniz mantarla ilgili genel bilgiler ve mantar sektörüyle ilgili genel bilgiler öğretilir. Mantar toprağı yani kompost nasıl hazırlanır bu konuda geniş bir bilgi ve uygulama imkanı sağlanır. Kompostun tesise nakli konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar ele alınır gibi konular işlenir.

Bir önceki yazımız olan Ev hanımlarına evde iş veren yerler başlıklı makalemizde ev hanımlarına ek iş, Ev hanımlarına iş ve ev hanımlarına iş imkanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Armalar

mantar is ilanlari (1)mantar yetiştiriciliği iş ilanları (1)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |