*

Çocuğun gelişiminde ve eğitiminde oyuncağın yerinin ne kadar önemli olduğu, günümüz anne babaları tarafından çok iyi biliniyor. Hal böyle olunca, ailelerin çocuklarının gelişim evrelerine göre almış olduğu fakat kısa sürede artık çocuğun ihtiyacını karşılayamaz hale gelen ya da çocuğun çabucak tükettiği bu oyuncaklar evlerimizde bir süre sonra kabusa dönüşmeye başlıyor.

Bu soruna ikiz bebek sahibi Amerikalı bir anne olan Lory Pope, çözüm getirmiş. Kurduğu Baby Plays adlı bir internet sitesiyle bebeklerinin artık oynamak istemediği, sıkıldığı oyuncakları kiralamaya başlamış. Bu fikir bizim ülkemizde de oldukça ilgi görmüş olacak ki, bizde de benzer internet siteleri kısa sürede faaliyet göstermeye başladı.

oyuncak kiralamaPeki oyuncak kiralayarak para kazanma sistemi nasıl çalışıyor? İlk önce internet üzerinden gerekli sistemi kurmak gerekiyor. İnsanlar kurulan sisteme üye olduktan sonra artık oyuncakları tek tek ya da grup grup, kendilerinin belirleyecekleri sürelerde kiralamaya başlıyorlar. Bu süreler genellikle 1 – 3 ay arasında oluyor. Kiralama yapan ailelere oyuncaklar kargo yoluyla teslim ediliyor.

Sürenin bitimine 2-3 gün kala ailelere sms ya da e-mail yoluyla sürenin bittiği, oyuncağı teslim almak için kargo şirketinin yönlendirildiği bilgisi hatırlatılıyor. Kiralayanın tek yapması geren oyuncağı hasarsız olarak teslim etmek. Oyuncağı geri vermek istemeyen çocuklar için de, ailelere oyuncağı piyasa değerinin bir miktar altında satın alma imkanı tanınıyor. Teslim alınan oyuncaklar doğal ve organik maddelerle ve her türlü hijyen koşulu yerine getirildikten sonra temizlenerek yeni sahiplerini bekliyor. Böyle bir fikir ancak bir anne tarafından bulunabilirdi…

Bir önceki yazımız olan Evde Kibrit Paketleme Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |