*

özgeçmiş örneği

Özgeçmiş, günümüzde daha çok kullanılan adı ile CV, iş arayan kişilerin kendini tanıtmak için işverene sunduğu tanıtım formudur. CV, iş başvurusu yapan kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, eğitim durumu, katıldığı kurslar, sertifikaları, ilgi alanı, varsa tecrübeleri, referansları gibi tanıtımında katkı sağlayacak bilgileri içerir.

Günümüzde birçok hazır formatta CV hazırlama imkanı sunan siteler var. Bu sitelere giriş yapan kişi ilgili formun içerisindeki bilgileri doldurarak CV oluşturabiliyor. Ancak hala klasik özgeçmiş ile iş başvuru yapanlar da bulunuyor. Klasik özgeçmiş elle yazılan kişisel bilgileri cümle formunda yazılan tanıtım şeklidir. Günümüzde de kurumsal firmalara olmasa da, şahıs şirketlerine, küçük çaptaki işletmelere Klasik özgeçmiş ile başvuru yapanlar bulunuyor.

Yeni mezun öğrenci CV’lerinde sadece kişisel bilgiler ile eğitim bilgileri yer alırken, yılların iş tecrübelerini klasik özgeçmiş formatında sunmayı tercih edenler de bulunuyor. Bu formatta, temel olarak iş deneyimlerinin vurgulanması, iş tecrübelerine dikkat çekilmesi amaç edinilir. Aşağıda örneği verilen özgeçmiş elle, dolmakalemle yazılmaktadır. Ancak günümüz şartlarında bilgisayarda yazıp, print alarak fotoğraf yapıştırılması ve bu şekilde poşet dosyaya konularak sunulması daha etkili olmaktadır. ozgecmis Klasik özgeçmiş örneği

Özgeçmiş Örneği

1981 yılında İzmir’de doğdum. Babam öğretmen, annem ev hanımı. İki kardeşiz.

Atatürk İlkokulu (1987), Hasan pasa Ortaokulu (1992), Bornova Öğretmen Lisesi (1995), Yıldız Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi (2001) mezunuyum.

1996-1997 yılları arasında Amerikan Kültür Derneği’nde ileri seviyede İngilizce eğitimimi tamamladım. Bilgisayar, İşletmenliği sertifikam var. 2000 yılından beri B sınıfı sürücü ehliyet sahibiyim.

2001 yıllında kısa dönem olarak Aftonkarahisar’da askerlik vazifemi yaptım.

2001-2008 yılları arasında Yeşilırmak Dershanelerinde eğitmen olarak çalıştım.

2008 yılında Fen Bilimleri Dershanesine geçtim. Orada rehberlik görevi ile birlikte eğitmenlik yapmaya devam ettim.

Hali hazırda evlilik nedeniyle İstanbul’a taşındığım için dershanenizde görev almayı istiyorum.

Kitap okumayı, maket gemiler yapmayı, seyahat etmeyi ve öğrencilerimle etkinlikler tertiplemeyi seviyorum. Boş zamanlarımda hikaye kitabı yazıyorum. Yayınlanmış 3 hikaye kitabım bulunuyor. Bisiklete binmeyi, sinemaya gitmeyi severim. Yenil çıkan romanları, eğitim kitaplarını takip etmeyi severim. Mesleğimle ilgili yayınları hiç kaçırmam. Evliyim. Sigara kullanmıyorum.

DENİZ TUNCER

Bir önceki yazımız olan Turkcell Şikayet Dilekçesi Örneği başlıklı makalemizde turkcele dilekçe örneği, turkcell dilekce örneği ve turkcell e dilekçe hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Armalar

klasik zgecmis (20)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
Etiketler:

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap| Ping | Nöbetci Eczaneler|