*

Seçim Sandık Görevlisi başvurusu

2014 yılında resmi olarak 2 kez sandığa gideceğiz. seçimin ülke ekonomisine getirdiği yük 500 milyon lirayı buluyor. Bu paranın içinde her sandığın başında yüksek seçim kurulunun görevlendirdiği sandık görevlilerinin de ücretleri var.

Her sandığın başında bir sandık başkanı 3 memur üye be siyasi partilerin görevlileri bulunur.

Sandık görevlisi olmak isteyenler bulundukları bölgeye en yakın seçim kurumuna giderek isteklerini bildirmeliler. Başvurularda yapılan elemeler sonucunda görev verilen kişilere iletişim araçları ile ulaşılarak yapmaları gereken görevler hakkında bilgiler verilmektedir. Sandık görevlisi olmaya hak kazanan kişiler yapacaklarını işin ehemmiyeti hususunda eğitim almak için seminere davet edilir. Bu seminerde görevlilere seçim esnasında ve seçimden sonra neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi verilir. Seçim esnasında sandık görevlileri hiçbir koşulda yerlerinden ayrılmaz ve o kişinin görev sürecinde duyacağı tüm ihtiyaçlar kurum tarafından karşılanır.

Sandık başkanı ücreti yaklaşık 200 lira, üyelerin ücreti yaklaşık 130 liradır. Sizde görev almak istiyorsanız size en yakın seçim kuruluna başvurmanız gerekli.

Bir önceki yazımız olan Asgari geçim indirimi 2014 başlıklı makalemizde 2014, Asgari geçim ve Asgari geçim indirimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Siirt de Evde Pul ve Boncuk İşleme İlanları başlıklı makalemizde Abiye kıyafet, bluz üzerine pul ve boncuk işleme ve ek iş yaparak gelir elde etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Armalar

sandık görevlisi başvurusu (11)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |