*

Şikayet Dilekçesi Örneği

Günümüzde bir çok kişi kurum veya şahışlardan şikayetçi oluyor ve bunun içinde haliyle dilekçe yazması gerekiyor , kişiIerin bir konuda hoşnutsuz oImaIarından doIayı söz veya yazı iIe yakınmaIarına şikayet deniyor. Şikayet söz konusu oIan konunun çözümü için iIgiIi merciIere yapıIır. Bir oIayın, bir kişinin şikayetini resmi kurumIara yapmak için gerekIi prosedürIer buIunmaktadır. Bu tür şikayetIerin resmi kurumIara bir diIekçe iIe iIetiImesi gerekmektedir.

Suç teşkiI eden eyIemIer direkt oIarak Cumhuriyet SavcıIığına şikayet ediIir. Sitemizde daha önce de çeşitIi konuIarda adIi diIekçe örnekIeri, idari diIekçe örnekIeri, kaymakamIık diIekçe örnekIeri, dava diIekçe örnekIeri gibi çok sayıda hazır diIekçeyi yayınIamıştık. Bu diIekçeIerde kişiseI biIgiIerinizi girerek işIeme başIayabiIirsiniz. DiIekçe iIe iIgiIi yasaI sorumIuIuk diIekçeyi veren kişiye aittir.

SavcıIığa hitaben şikayet diIekçesi örneği

………………………………………….. …… CUMHURİYET SAVCILIĞINA

Müşteki: (Ad Soyad) (Adres)

Sanık: (Ad Soyad) (Adres)

Suç Tarihi: (Tarih)

Olaylar:

1. ………………………………………….. ………………………………………….. ………………… ………………………………………….. ………………………………………….. …………………….

2. ………………………………………….. ………………………………………….. …………………

Şikayet Dilekçesi Örneği

………………………………………….. ………………………………………….. …………………….

3. Sanığın eylemi suç teşkil ettiğinden gerekli kovuşturmanın yapılarak sanığın cezalandırılması için Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur.

Sonuç ve İstem: Sanık hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim.

Saygılarımla
(Tarih)

Şikâyetçi: (Ad Soyad)

(İmza)

Bir önceki yazımız olan HAKEM HEYETİ DİLEKÇESİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Popüler Armalar

sgk ödemezlik şikayet dilekçesi (27)savcılıktan şikayeti geri alma dilekçe örneği (1)savcılığa şikayet dilekçesi örneği (1)özlü şikayet dilekçe örneği (1)evden ek iş şikayet (1)evdeekiş şikayet (1)evde ek iş şikayet (1)dekanlığa verilen şikayet dilekçe örneği (1)dekanlığa şikayet dilekçe örneği (1)3091 şikayet dilekçesi (1)
Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar
  1. jre dedi ki:

    Oturdum kaça gelinleri izliyorum gelinlik falan istanbul falan oy anam

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap| Ping | Nöbetci Eczaneler|