*

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar Hangileri

Bir Yüksek Öğretim kurumuna yerleşen başarılı ancak, maddi sıkıntıları olan öğrenciler burs başvurularını beklemeye başladılar.

Birçok şirket, ve kurum öğrencilere BURS imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda belediyeler , kamu kurumları, vakıflar ve burs veren kuruluşlar bulunmaktadır.

Peki hangi kurumlar, hangi şartlarda BURS vermektedir.

– HACI ÖMER SABANCI VAKFI

Yaklaşık 31 yıldır 24 binden fazla öğrenciye burs veren vakıf; her yıl belli bir taban puan üzerinden burs vermekte. Vakfın amacı başarılı olan öğrenciyi mutlu etmek yüzünü güldürmek. 9 aylık bir süre vermiş olduğu bursu bir işe girmesi halinde bir yıl sonra 24 ay taksitle alıyor.

-TOPLUM GÖNÜLLERİ VAKFI

Vakıf burslarını, Öğretmen çocukları, Kore gazileri Eğitim bursu adı altına veriyor ve geri ödeme almıyor.

-İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI

Burs için öğrencilerin başvuruları Eylülde alınıyor.Burs öğrenciye karşılıksız olarak sağlanıyor ve dilekçe karşılığı uygun olan adaya burs imkanı sağlanıyor.

İSTANBUL TİCARET ODASI burslarını İstanbul içinde ve devlet üniversitesinin ekonomi bölümlerinde okuyan öğrencilere başka bir yerden burs almamak kaydıyla veriyor. Geri ödeme almıyor; öğrencinin bir alttan dersi olmamasını şart koşuyor. Özel Üniversite ve ikinci öğretimde okuyanlara burs verilmiyor. Burs için her yıl Ekim ayında başvuruları kabul ediyor.

Ayrıca BURS VEREN DİĞER VAKIF VE KURULUŞLAR; İŞKUR İnternet sitesinde tüm detayları ile başvuru şartlarını siteye girerek öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Emeklilere Ek iş Fırsatları başlıklı makalemizde ek iş, ek iş önerileri ve ek iş yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu bağlantılar
*****************
Sponsorlu bağlantılar

Leave a Reply


Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Evde Ek İş - Yazılar(RSS) | Sitemap | İmage Sitemap | Ping |Numara Sorgulama | Nöbetci Eczaneler | Müzik Dinle |